large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Dowódca SOCCENT odwiedza Tadżykistan PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
czwartek, 15 listopada 2012 17:02

Dowódca SOCCENT odwiedza TadżykistanWalka o wpływy w Tadżykistanie pomiędzy Rosją a Stanami Zjednoczonymi przybiera na sile. Wczoraj do Tadżykistanu przyjechał dowódca Special Operations Command Central (SOCCENT), generał Ken Tovo. Spotkał się on z wysokimi rangą amerykańskimi i tadżyckimi urzędnikami aby omówić kwestie wzajemnej regionalnej współpracy w tym regionie Azji, podaje ambasada USA w Duszanbe.

Podczas wizyty gen. Tovo spotkał się między innymi z ambasador  Stanów Zjednoczonych w Tadżykistanie, Susan Elliott, aby pomówić o współpracy wojskowej oby krajów, włączając w to współpracę pomiędzy SOCCENT'em i Tadżyckimi Oddziałami Specjalnymi. Podczas spotkania z urzędnikami tadżyckimi gen. Tovo podkreślał wsparcie SOCCENT na rzecz stabilności i bezpieczeństwa w Azji Środkowej.

Special Operations Command Central (SOCCENT) z siedzibą w MacDill AFB na Florydzie, jest podporządkowane Centralnemu Dowództwu USA (USCENTCOM). Jest odpowiedzialne za planowanie operacji specjalnych w całej strefie wpływów USCENTCOM zarówno w czasie pokoju (działania szkoleniowe oraz kontrole) jak przeprowadzane są wojskowe operacje specjalne w czasie działań wojennych.

źródło: asiaplus

Poprawiony: wtorek, 20 listopada 2012 12:54