large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Austriacki prezydent złoży wizytę w Tadżykistanie. PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
czwartek, 14 lutego 2013 00:34

Austriacki prezydent złoży wizytę w Tadżykistanie.Jak informuje Niższa Izba Handlu i Przemysłu Tadżykistanu (CCI), kwestia wizyty austriackiego prezydenta, Heinza Fishera w Tadżykistanie była głównym tematem spotkania szefa CCI, Sharifa Saida z Alenką Arash, zastępcą dyrektora, biura handlu przy Ambasadzie Austrii w Tadżykistanie. Spotkanie odbyło się 13 lutego.



Podczas wizyty austriackiego prezydenta w Duszanbe odbędzie się Forum Biznesowe, w którym udział wezmą przedstawiciele środowisk biznesowych z Austrii i Tadżykistanu.

W trakcie trwania Forum Biznesowego podpisana ma zostać umowa pomiędzy Tadżycka i Austriacką Izbą Handlową. Obie strony mają nadzieję, że umowa podpisana podczas zbliżającej się wizyty da impuls do rozwoju współpracy gospodarczej pomiędzy oboma krajami.

Prezydent Austrii pełni funkcję głównie ceremonialną. Jest on wybierany na kadencję sześcioletnią, z zastrzeżeniem, że ponownie wybrany może być tylko raz. Wyłonienie głowy państwa odbywa się w głosowaniu powszechnym. Heinz Fisher funkcję prezydenta Austrii pełni już drugą kadencję. W wyborach z 25 kwietnia 2010 został wybrany ponownie prezydentem Austrii, tym razem również z poparciem Zielonych i Austriackiej Partii Ludowej, uzyskując niespełna 80% głosów w pierwszej turze

źródło: asiaplus, wikipedia

Poprawiony: sobota, 16 lutego 2013 10:19