large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

"The Roof of the World" off-roadowo Szlakiem Jedwabnym PDF Drukuj Email
Newsy
poniedziałek, 19 marca 2012 13:24

altDo końca kwietnia jest możliwość rejestrowania zespołów do międzynarodowego wyścigu samochodów off-road azjatyckim Szlakiem Jedwabnym. Impreza o nazwie "The Roof of the World" jest corocznym, charytatywnym eventem, który w tym roku chce przekazać zebrane środki na pomoc potrzebującym dzieciom w Tadżykistanie.

 

 

Wyścig cieszy się sporą popularnością wśród zawodników. Jest to zasługa głównie pieknej widokowo trasy, która prowadzi wzdłuż szlaku, którym przewożony był jedwab z Chin do Europy. Ta wymagająca trasa prowadzi przez górskie przełęcze, lasy i rozgrzane pustynie. Organizatorzy zapewniają profesjonalne zabezpieczenie oraz zaplecze sanitarno-ratunkowe.

Start zaczyna się w Mongolii, by poprowadzić uczestników przez dzikie ostępy Azji Środkowej w kierunku Tadżykistanu. Ciekawą inicjatywą organizatorów jest zapewnienie uczestnikom... herbaty w różnych miejscach trasy, by pokazać kulturę i charakterystykę mijanych regionów.

Cały wyścig ma charakter charytatywny. Zebrane środki w całości będą przekazane na pomoc potrzebującym dzieciom w Tadżykistanie. Więcej na temat projekt "GO Help!" oraz "Save the Children" pod TYM adresem

 

Poprawiony: poniedziałek, 02 kwietnia 2012 10:21