large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Ekspert ITC: „Tadżykistan może zwiększyć produkcję organicznej bawełny” PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
niedziela, 02 marca 2014 20:51

Ekspert ITC: „Tadżykistan może zwiększyć produkcję organicznej bawełny”W Duszanbe odbyło się spotkanie podczas którego omówiono wyniki raportu „Organiczna produkcja i przetwórstwo bawełny w Tadżykistanie: ocena obecnej sytuacji i możliwości rozwoju”  opublikowanego przez International Trade Center ( ITC ).

Jak czytamy w komunikacie prasowym wydanym przez International Trade Center, w celu omówienia sposobów produkcji, przetwórstwa i sposobów integracji produkcji ekologicznej bawełny z przemysłem tekstylnym zostali zebrani producenci ekologicznej bawełny, przedstawiciele firm tekstylnych oraz delegaci agencji rządowych i organizacji pozarządowych.

Ekspert ITC ds. rynku bawełny organicznej, Simon Ferrigno powiedział:, "Organiczny przemysł tekstylny to wschodzący rynek warty obecnie około 8,9 miliarda dolarów, w którym Tadżykistan na chwilę obecną stanowi jedynie niewielki procent. Chociaż obecna ilość bawełny organicznej w Tadżykistanie nie jest istotna dla globalnego rynku bawełny organicznej, to z punktu widzenia jakości tadżycka bawełna jest oceniana jako jedna z lepszych. Z badań wynika, że Tadżykistan może zwiększyć produkcję bawełny organicznej i bez problemu znajdzie odbiorców na ten produkt.”

Poprawiony: poniedziałek, 10 marca 2014 20:57