large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Tadżykistan wziął udział w kampanii Zero Dyskryminacji PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 03 marca 2014 21:03

Tadżykistan wziął udział w kampanii Zero DyskryminacjiW Tadżykistanie w dniu 27 lutego  miało miejsce szereg akcji poświęconych kampanii Zero Dyskryminacji. Wydarzenie zainicjowane przez wspólny program Narodów Zjednoczonych ds. HIV / AIDS ( UNAIDS ) zgromadziło przedstawicieli agend ONZ i organizacji międzynarodowych działających w kraju, a także przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej oraz Biura Rzecznika Praw Obywatelskich i ekspertów z krajów WNP, którzy zebrali się, by omówić kwestie związane z eliminacją stygmatyzacji i dyskryminacji.

 

Uczestnicy wydarzenia rozmawiali przede wszystkim na temat zwalczania stygmatyzacji i dyskryminacji osób zarażonych HIV / AIDS na terenie WNP a także na temat możliwości pomocy dla tych osób.
Koniec dyskryminacji pacjentów z HIV jest głównym celem Wspólnego Programu Narodów Zjednoczonych ds. HIV / AIDS ( UNAIDS ) na 2014 rok.

W ramach kampanii jako symbol Zero Dyskryminacji przyjęto motyla. W wielu miastach zawisły więc plakaty oraz rozdawano ulotki i naklejki wzywające do wzięcia udziału w kampanii.

źródło: asia plus

Poprawiony: poniedziałek, 10 marca 2014 21:08