large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Kolejne decyzje w sprawie demarkacji tadżycko-kirgiskiej granicy PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
sobota, 08 marca 2014 17:14

Kolejne decyzje w sprawie demarkacji tadżycko-kirgiskiej granicyW dniu 3 marca odbyło się posiedzenie międzyrządowej komisji  składającej się z przedstawicieli Tadżykistanu  i Kirgistanu w sprawie wytyczenia spornych odcinków granicy pomiędzy tymi państwami. Spotkanie zakończyło się podpisaniem protokołu o kontynuacji prac przez odpowiednie komisje mające rozwiązać problem demarkacji granic.


Pod protokołem podpisał się wicepremier Tadżykistanu Murodali Alimardon i kirgiski wiceminister Tokon Mamytov.

Spotkanie odbyło się za zamkniętymi drzwiami. Według informacji opublikowanych przez portal Asia Plus, obie strony doszły do porozumienia w sprawie budowy dwóch  mostów w spornych obszarach granicy w pobliżu Isfary. Jeden z mostów zostanie zbudowany przez stronę tadżycką, a drugi przez stronę kirgiską.

Przedstawiciele obu państw wyrazili również zgodę na kolejne spotkanie w celu złagodzenia problemu na granicy Tadżykistanu i Kirgistanu mające odbyć się końcem  marca.

Wśród kirgiskiej delegacji, która przybyłq do Tadżykistanu, po za Tokonem Mamytovem był również były ambasador Kirgistanu w Tadżykistanie, Urmat Saralayev, który został odwołany po incydencie na granicy tych państw.

Źródło: Asia plus

Poprawiony: piątek, 14 marca 2014 17:17