large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

W styczniu i lutym do Tadżykistanu trafiła pomoc humanitarna o wartości 6,3 mln $ PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 18 marca 2014 15:42

W styczniu i lutym do Tadżykistanu trafiła pomoc humanitarna o wartości 6,3 mln $Agencja ds. Statystyki w Tadżykistanie poinformowała o ilości pomocy humanitarnej jaka dotarła do kraju w styczniu i lutym bieżącego roku. Jak czytamy w specjalnym oświadczeniu na ten temat, pomoc humanitarna do Tadżykistanu została przekazana przez dwadzieścia trzy kraje z całego świata, a jej wartość szacowana jest na ponad 6,3 miliona dolarów.

Wśród krajów które przesłały do Tadżykistanu pomoc humanitarną największy udział bo aż 24,2 procent miała Federacja Rosyjska. Bardzo duże wsparcie okazały również Stany Zjednoczone, których udział wyniósł 23,3 procent. Pozostałe kraje, które udzieliły pomocy humanitarnej to: Korea Południowa - 15,8 procent, Holandia - 9,2 procent, Chiny - 8,2 procent, Niemcy - 5,2 procent, Estonia - 3,3 proc; Iran - 1,5 procent, Łotwa - 1,2 proc; Turcja - 0,8 procent, Ukraina - 0,3 procent.

W styczniu i lutym tego roku, Ukraina, która sama przeżywała kryzys gospodarczy i polityczny przekazała do Tadżykistanu pomoc humanitarną o wartości około  2000 dolarów.

Źródło: Asia Plus

Poprawiony: piątek, 28 marca 2014 15:48