large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Wicepremier Tadżykistanu wizytuje odwiert Shahrinav - 1P PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
środa, 19 marca 2014 11:44

Wicepremier Tadżykistanu wizytuje odwiert Shahrinav - 1PWicepremier Tadżykistanu, Azim Ibrohim odwiedził pracowników na odwiercie poszukiwawczym Shahrinav - 1P, który jest wykonywany przez firmę Gazprom International w Tadżykistanie. Azim Ibrohim zapoznał się z postępami prac i został poinformowany, że Gazprom, początkiem lata planuje wykonać testy odwiertowe i złożowe, mające pokazać dokładną charakterystykę złoża i możliwości eksploatacji surowców.

Na chwilę obecną w poszukiwania węglowodorów na koncesji Sariqamish, Gazprom zainwestował ponad  1,5 mld rubli rosyjskich. Według szacunków w natrafionym złożu może znajdować się około 18 mld metrów sześciennych gazu ziemnego oraz około 17 mln ton ropy naftowej, i ewentualnie około 2 miliardy metrów sześciennych gazu rozpuszczonego w ropie.

Gazprom ma obecnie dwie koncesje na poszukiwanie złóż ropy i gazu w Tadżykistanie - : Sariqamish i Zachodnia Shohambari.

W najbliższej przyszłości oczekuje się, że rząd Tadżykistanu udzieli Gazpromowi nowych koncesji na poszukiwanie złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w Tadżykistanie.

Źródło: Asia Plus

Poprawiony: poniedziałek, 31 marca 2014 11:48