large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Tadżycki minister z wizytą w Iranie PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
czwartek, 20 marca 2014 11:50

Tadżycki minister z wizytą w IranieW ubiegłym tygodniu doszło do spotkania prezydenta Iranu Hassana Rouhaniego z tadżyckim ministrem spraw zagranicznych,  Sirojiddinem Aslovem. Jak poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Tadżykistanie, Aslov przekazał wiadomość od prezydenta Emomaliego Rachmona i przedstawił oficjalne zaproszenie dla Rouhaniego do złożenia wizyty w Tadżykistanie. Zaproszenie zostało przyjęte z wdzięcznością .


Podczas spotkania politycy zgodnie przyznali, że Iran jest jednym z głównych partnerów gospodarczych dla Tadżykistanu w szczególności zważywszy na fakt uczestnictwa Iranu w projektach inwestycyjnych przy rozwoju infrastruktury w Tadżykistanie.
Obie strony podkreśliły znacznie i konieczność dalszego rozwoju współpracy kulturalnej i naukowo - dydaktycznej, która jest naturalna dla ludzi dzielących wspólny język i kulturę.

Panowie złożyli sobie również życzenia z okazji nadchodzących świąt Navruz, oraz obiecali gotowość do wspierania dalszego rozwoju współpracy z korzyścią dla obu narodów .

Tymczasem irańska agencja informacyjna IRAN poinformowała, że prezydent Hassan Rouhani wezwał irańskie firmy poszerzenia współpracy i dodatkowych inwestycji w Tadżykistanie.
Źródło: Asia plus

Poprawiony: poniedziałek, 31 marca 2014 11:53