large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

ONZ i rząd Japonii wesprze wiejską ludność na terenach granicznych z Afganistanem PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
czwartek, 20 marca 2014 11:54

ONZ i rząd Japonii wesprze wiejską ludność na terenach granicznych z AfganistanemOrganizacja Narodów Zjednoczonych w ramach Projektu ds. Rozwoju (UNDP ) w Tadżykistanie podpisała z rządem Japonii umowę o dotację z Japońskiej Agencji Współpracy Międzynarodowej ( JICA ) dla projektu wspierającego poprawę źródeł utrzymania dla mieszkańców pogranicza tadżycko –afgańskiego – informuje portal Asia Plus.


Jak informuje Organizacja Narodów Zjednoczonych, koszty projektu wynoszą 10,7 miliona dolarów i mają być pokryte przez rząd Japonii w ramach Japońskiej Agencji Współpracy.

Projekt ma na celu promowanie stabilności i bezpieczeństwa w tadżyckim regionie Khatlon oraz w dwóch regionach na terenie Afganistanu: Kunduz i Takhor. Cel ten ma zostać osiągnięty poprzez poprawę warunków życia przygranicznej społeczności wiejskiej.

W ramach projektu odnowionych zostanie 75 obiektów na terenach wiejskich, co ma poprawić bezpośredni dostęp dla niemal 176 400 ludzi w trudnej sytuacji, w tym kobiet na obszarach wiejskich do dostępu do edukacji, opieki medycznej czy dostępu do świeżej wody i prądu. Wsparcie popłynie również do lokalnych instytucji publicznych, które będą mogły zapewnić mieszkańcom lepszy dostęp do usług publicznych.

Grupy szczególnie narażone na trudną sytuacje życiową, czyli bezrobotna młodzież, kobiety i osoby niepełnosprawne będą miału możliwość uczestnictwa w bezpłatnych kursach zawodowych które zwiększą ich szanse na rynku pracy.

Źródło: Asia plus

Poprawiony: poniedziałek, 31 marca 2014 12:01