large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Wymiana terenów ziemskich rozwiązaniem tadżycko-kirgiskiego sporu granicznego? PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 24 marca 2014 12:40

Wymiana terenów ziemskich rozwiązaniem tadżycko-kirgiskiego sporu granicznego?Radio Liberty poinformowało, że w ramach złagodzenia konfliktu na linii Tadżykistan – Kirgistan, w wyniku ostatnich rozmów podjęte zostały konkretne próby rozwiązania problemu. Na spotkaniu w którym uczestniczyli przedstawiciele obu państw, zaproponowano wymianę pewnych obszarów na spornych terenach pomiędzy Tadżykistanem i Kirgistanem.


Lider wioski Kok-Tash, Raziya Osorova powiedział, że Kirgizi zamieszkali w tej miejscowości, żyjący na spornych terenach przygranicznych mogą zostać przesiedleni do regionu Batken w głąb Kirgistanu. Takie przesiedlenie może nastąpić pod warunkiem uzyskaniu od Tadżykistanu innych obszarów na zasadzie wymiany.

Na chwilę obecną kirgisko-tadżycka komisja prowadzi rozmowy o ewentualnym przesiedleniu obywateli kirgiskich do miejscowości Maseit, Aryk-Asty i Tash-Tumshuk.

Rozwiązywanie problemu spornych terenów granicznych przez przedstawicieli Tadżykistanu i Kirgistanu ma miejsce od początku stycznia tego roku, po strzelaninie jaka miała miejsce na granicy obu tych krajów.

źródło: asia plus

Poprawiony: środa, 02 kwietnia 2014 12:44