large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Kobiety biznesu w Azji Środkowej potrzebują wsparcia PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 25 marca 2014 15:12

W Duszanbe, w ramach spotkania zorganizowanego przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, Krajowe Stowarzyszenie  Kobiet Biznesu w Tadżykistanie i Rząd Tadżykistanu rozmawiano na temat głównych problemów i przeszkód przed jakimi stają kobiety biznesu w Azji Środkowej.

W spotkaniu uczestniczyło blisko 200 kobiet biznesu z krajów Azji Środkowej i z Afganistanu. Ponadto w konferencji wzięli udział przedstawiciele krajów Azji Środkowej, pracownicy agencji rozwoju a także przedstawiciele międzynarodowych i lokalnych instytucji finansowych.

Wicepremier Tadżykistanu Marhabo Jabbori , podczas przemówienia powiedział że: „Tadżycki rząd zapewnia wszelkie możliwe wsparcie dla rozwoju  kobietom w Tadżykistanie i jest zainteresowany ich pomysłami.  Na chwilę obecną w kraju istnieją niezbędna warunki umożliwiające aktywne wspieranie przedsiębiorczości i inwestycji oraz trwają prace nad uproszczeniem procederu zakładania przedsiębiorstw.”


Gulbahor Mahkamova, Dyrektor Generalny Krajowego Stowarzyszenia  Kobiet Biznesu w Tadżykistanie, zwrócił uwagę uczestników sympozjum na znaczenie roli kobiet w społeczeństwie:

" Kobiety stanowią obecnie 46 procent ludności aktywnej zawodowo  w Tadżykistanie. Mimo to, bardzo niewiele kobiet zajmuje czołowe stanowiska w rządzie. Tylko 10 procent firm prywatnych w Tadżykistanie jest prowadzone przez kobiety . " – powiedziała Gulbahor Mahkamova.

Źródło: Asia plus

Poprawiony: środa, 02 kwietnia 2014 15:17