large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Mieszkańcy terenów wiejskich będę mieli dostęp do elektryczności jedynie 4 godziny dziennie PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 01 kwietnia 2014 09:22

Mieszkańcy terenów wiejskich będę mieli dostęp do elektryczności jedynie 4 godziny dziennieW dniach 21-22 marca w wyniku obfitych opadów śniegu jakie nawiedziły Tadżykistan, władze zostały zmuszone do wprowadzenia kolejnych obostrzeń w dostawach energii dla terenów wiejskich, poinformowało Tadżyckie Przedsiębiorstwo Energetyczne Barqi Tojik.

Od 22 marca mieszkańcy terenów wiejskich w Tadżykistanie będą mieli dostęp do energii elektrycznej jedynie cztery godziny w trakcie doby - dwie godziny rano i dwie godziny wieczorem , poinformował portal Asia Plus, cytując oficjalne oświadczenie Barqi Tojik.

Powodem tak dużych ograniczeń w dostawach energii są bardzo duże opady śniegu oraz mróz, który spowodował pokryciem się lodem rzek i obniżenie poziomu wody w hydroelektrowni Norak do poziomu krytycznego.

Racjonowanie energii elektrycznej nie dotknie głównych ośrodków miejskich takich jak Duszanbe, Khujand, Qurghon Teppa, Kulo , Tursunzoda, Chkalovsk oraz większości dzielnic na terenie Autonomicznej Republiki Górskiego Badachszanu.

Górski Badachszan nie zostanie dotknięty racjonowaniem energii przez Barqi Tojik, z racji tego, że  w tym regionie działa prywatna firma energetyczna Pamir Energy, która to jest odpowiedzialna za dostawy energii do większości dzielnic w tym regionie.

źródło: Asia Pus

Poprawiony: sobota, 12 kwietnia 2014 09:29