large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Chiński minister obrony z wizytą w Tadżykistanie PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 01 kwietnia 2014 09:39

Chiński minister obrony z wizytą w TadżykistanieW dniu 31 marca doszło do spotkania prezydenta Tadżykistanu, Emomali Rachmona z Ministrem Obrony Chin, Chang’iem Wanquan’em, który odbywa w Tadżykistanie kilkudniową oficjalną wizytę dyplomatyczną. Jak czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie prezydenta Tadżykistanu, podczas spotkania omówione zostały możliwości rozwoju współpracy wojskowej i technicznej pomiędzy Tadżykistanem i Chinami.Emomali Rachmon powiedział podczas spotkania, że Chiny to dobry sąsiad, niezawodny przyjaciel i partner dla Tadżykistanu. Ponadto prezydent wyraził zadowolenie z obecnego poziomu współpracy między oboma krajami.

Chang Wanquan wysoko ocenił działalność Tadżykistanu w ramach Organizacji Współpracy (SOW) i podkreślił, że Chiny będą wspierać niepodległość Tadżykistanu i jego zdolności obrony.

Podczas wizyty w Tadżykistanie, gen. Chang Wanquan weźmie również udział w spotkaniu ministrów obrony krajów zrzeszonych w Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SCO). Podczas spotkania, dyplomaci będą rozmawiać na temat możliwości podjęcia konkretnych działań w celu utrzymania bezpieczeństwa i stabilności w regionie a także pogłębienia współpracy pomiędzy krajami.

źródło: Asia Plus