large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Tadżykistan szuka firmy która zajmie się wydobyciem złota w Górskim Badachszanie PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
środa, 02 kwietnia 2014 10:03

Tadżykistan szuka firmy która zajmie się wydobyciem złota w Górskim BadachszanieJuż wkrótce w Tadżykistanie powstanie specjalna komisja, której zadaniem będzie przygotowanie odpowiednich przepisów do udzielania koncesji przy wydobyciu złota z aluwialnego złoża „Rangkul” w dzielnicy Murgab w Górskim Badachszanie, poinformował Główny Geolog Kraju.

Według informacji przekazanych przez Głównego Geologa Kraju, w przetargu o eksploatacje złoża zamierza stanąć kilka lokalnych i zagranicznych firm. Jednakże przewidywane zasoby nie są zbyt duże i szacowane są na około 1200 kilogramów złota.

Według wstępnych analiz w celu eksploatacji już w pierwszym etapie, firma która otrzyma koncesje będzie musiała wydać około 3 milionów dolarów.

Według szacunków, Tadżykistan posiada aluwialne złoża złota w których znajduje się około 100 ton tego cennego kruszcu. Złoża aluwialne, w miejscach gdzie dawniej znajdowały się koryta rzek znajdują się głównie w  północnej i południowo-wschodniej części kraju. Tadżyccy geolodzy twierdzą, że w przypadku eksploatacji tych złóż pracę znajdzie około 1500 osób.

źródło: Asia plus

Poprawiony: sobota, 12 kwietnia 2014 10:22