large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Tadżykistan obawia się wojny informacyjnej PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
środa, 02 kwietnia 2014 10:24

Tadżykistan obawia się wojny informacyjnejW oświadczeniu wydanym podczas międzynarodowej konferencji która odbyła się 27 marca w Duszanbe, pierwszy zastępca szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Tadżykistanu, Tohir Khairulloyev, powiedział, że wojny informacyjne stały się jednym z głównych niebezpieczeństw które mogą wpływać na niezależność, bezpieczeństwo i dobrobyt państw zrzeszonych w ramach Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (OUBZ).


"W wyniku  prowadzenia ataków informacyjnych oraz informacyjno- psychologicznych, w ostatnim czasie zmienił się system państwowy w wielu krajach. Takie zmiany miały miejsce na Bliskim Wschodzie, na Kaukazie i w Europie Wschodniej, a teraz na Ukrainie." - powiedział Khairulloyev .

Minister Obrony Tadżykistanu powiedział,  że narody członkowskie OBWE muszą podjąć środki w celu przeciwdziałania "informacyjnemu i psychologicznemu terroryzmowi."

Konferencja pt. " Problemy bezpieczeństwa narodów Azji Środkowej w warunkach porządku nowego świata : sposoby zapewnienie stabilności " została zorganizowana przez Centrum Studiów geopolitycznych w Rosyjsko- Tadżyckim Uniwersytecie Słowiańskim przy wsparciu Ambasady Rosyjskiej w Duszanbe i Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym.
Źródło: Asia plus

Poprawiony: sobota, 12 kwietnia 2014 10:28