large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Nowy projekt Krajowego Kodeksu Ochrony Środowiska PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
środa, 02 kwietnia 2014 10:28

Nowy projekt Krajowego Kodeksu Ochrony ŚrodowiskaKomisja Środowiska działająca w ramach Majlisi Namoyandagon (Niższa Izba Parlamentu Tadżykistanu) w dniu 28 marca odbyła spotkania na którym został omówiony nowy Krajowy Kodeks Ochrony Środowiska. Muhammadato Sultonov, rzecznik Majlisi Namoyandagon, powiedział, że przed spotkaniem na szczeblu rządowym , w całym kraju przy wsparciu OBWE odbywały się publiczne spotkania i rozmowy dotyczące przygotowania nowego  projektu kodeksu środowiska.


Biuro OBWE w Tadżykistanie odbyło ostatnią rundę publicznych przesłuchań w sprawie ostatecznej wersji kodeksu środowiskowego dla Tadżykistanu w dniu 27 sierpnia 2013 roku. Ostateczny projekt został opracowany i przedstawiony przedstawicielom rządu i społeczeństwa obywatelskiego przez grupę międzynarodowych ekspertów. Nowy Krajowy Kodeks Ochrony Środowiska wprowadza uwagi otrzymane podczas ostatnich rozmów publicznych odbywających się w wszystkich regionach Tadżykistanu w czerwcu 2013 roku.

Celem rozmów publicznych było omówienie projektu kodeksu i danie okazji zainteresowanym osobom, aby mogły przyczynić się do ostatecznego kształtu projektu.

Projekt ma na celu poprawę ustawodawstwa środowiskowego oraz zapewnienie jego zgodności z międzynarodowymi standardami.

Źródło: Asia plus

Poprawiony: sobota, 12 kwietnia 2014 10:38