large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

W Tadżykistanie trwa wiosenny pobór do wojska PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
czwartek, 03 kwietnia 2014 10:09

W Tadżykistanie trwa wiosenny pobór do wojskaW Tadżykistanie rozpoczęła się wiosenna kampania poborowa. W trakcie kampanii wielu młodych Tadżyków w okresie od kwietnia do maja zostanie powołanych do Tadżyckich Sił Zbrojnych. Do wojska powołani zostaną wszyscy zdrowi mężczyźni w przedziale wiekowym od 18 do 27 lat, którzy nie są rezerwowymi członkami sił zbrojnych (innymi słowy, którzy nie przeszli jeszcze wojskowego szkolenia).

Jak informuje Ministerstwo Obrony, każdego roku do armii wcielanych jest od około 15 tysięcy do 16 tysięcy młodych Tadżyków w wieku 18-27 lat, którzy odbywają obowiązkową dwuletnią służbę wojskową. Pobory odbywają się dwa razy w roku: na wiosnę i w jesieni.

Według statystyk zdolnych do odbycia służby wojskowej jest około 600 000 młodych mężczyzn, lecz około 150 000 osób otrzymało odroczenia lub zwolnienia ze służby wojskowej, a 100 000 mężczyzn przebywa za granicami kraju.
Młodzi mężczyźni mogą uniknąć powołania do wojska w przypadku lekarskiego orzeczenia o chorobie, która uniemożliwia służbę wojskową, gdy posiadają status studenta, gdy mężczyzna jest jedynym synem lub w przypadku gdy posiada dwójkę dzieci.

źródło: asia plus

Poprawiony: poniedziałek, 14 kwietnia 2014 10:11