large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Emomali Rachmon z wizytą w Sughd PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
sobota, 05 kwietnia 2014 20:26

Emomali Rachmon z wizytą w SughdPrezydent Tadżykistanu, Emomali Rachmon rozpoczął urzędową podróż po północnej prowincji Sughd. Podczas wizyty w stolicy regionu, Khujand, wziął udział m.in. w odsłonięciu wysokiego na 55 metrów masztu. Pięćdziesięcio-pięcio metrowy maszt został wzniesiony w centrum administracyjnym prowincji Sughd.

Na maszcie zawiśnie trójkolorowa flaga w barwach Tadżykistanu o wymiarach 12 na 7 metrów. Jak podaje portal Asia Plus, koszt wybudowania masztu to około 3,5 miliona Somoni.

Podczas wizyty w regionie, Emomali Rachmon wziął również udział w otwarciu Centrum Kulturalnego w Khujand, hotelu Khujand Deluxe, przetwórni produktów mlecznychoraz przedsiębiorstwa włókienniczego „Zinnat” w Khujand.
Według doniesień w firmie Zinnat prace będzie mogło znaleźć nawet 1000 osób, a w przedsiębiorstwie mleczarskim około 50 osób.

W Tadżykistanie znajduje się również najwyższy maszt świata. 165-metrowy maszt w Duszanbe wszedł do "Księga Rekordów Guinnessa" w sierpniu 2011 roku  jako najwyższy maszt świata. Został wybudowany z okazji 20. rocznicy uzyskania przez Tadżykistan niepodległości. Jest o 3 metry wyższy, niż gigantyczny maszt w Azerbejdżanie, który to wcześniej posiadał zaszczytny tytuł najwyższego masztu świata. Maszt znajduje się w przedniej części Kokhi Millat.

Źródło: Asia plus

Poprawiony: piątek, 18 kwietnia 2014 20:31