large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Mieszkańcy Duszanbe rozpoczęli wymianę starych paszportów na nowe karty elektroniczne PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
sobota, 05 kwietnia 2014 20:31

Mieszkańcy Duszanbe rozpoczęli wymianę starych paszportów na nowe karty elektroniczneNa podstawie dekretu wydanego przez prezydenta Rachmona w dniu 20 września 2013, władze od 1 kwietnia rozpoczęły wydawanie nowych osobistych kart elektronicznych dla obywateli Republiki Tadżykistanu, które zastąpią stare, 16-sto stronicowe paszporty.

Obecnie wymianie dowodów podlegają jedynie mieszkańcy Duszanbe. Jak informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych Tadżykistanu, mieszkańcy pozostałych regionów kraju zostaną poproszeni o wymianę dokumentów w późniejszym czasie.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że koszt nowej elektronicznej karty identyfikacyjnej to 45 Somoni .
Obecny paszport obywateli Republiki Tadżykistanu będzie ważny na terytorium Tadżykistanu, aż do jego wygaśnięcia , co oznacza, że zarówno elektroniczne jak i papierowe dokumenty będą przez pewien czas uznawane równolegle.

Karta będzie zawierać zwykłe informacje o posiadaczu karty w postaci tekstu, oraz zapisu w formacie elektronicznym. Ponadto na karcie znajdzie się zdjęcie posiadacza,  jego / jej imię i nazwisko, numer osobisty, wzór podpisu oraz dane biometryczne  zapisane elektronicznym chipem lub paskiem magnetycznym.

Źródło: Asia plus

Poprawiony: piątek, 18 kwietnia 2014 20:34