large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Dwie nowe linie lotnicze będą latać do Duszanbe PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
niedziela, 06 kwietnia 2014 20:41

Dwie nowe linie lotnicze będą latać do DuszanbeGłówne lotnisko w Tadżykistanie, czyli port lotniczy w Duszanbe otwiera się na nowych kontrahentów. Jak informuje portal Asia Plus, już wkrótce turyści odwiedzający ten piękny, górzysty kraj, jak i mieszkańcy Tadżykistanu będą mieli okazję wsiąść w Duszanbe do samolotów linii lotniczych Air Arabia oraz Ukraine International Airlines.

Air Arabia - tanie linie lotnicze powstałe w 2003 r. z siedzibą w Szardży (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Air Arabia są członkiem Arab Air Carriers Organization. Na chwilę obecną obsługują trasy do 51 miejsc na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej, na subkontynencie indyjskim , Azji Środkowej i Europie.
Ukraine International Airlines – największa ukraińska krajowa linia lotnicza z siedzibą w Kijowie. Obsługują połączenia krajowe,europejskie oraz na Bliski Wschód. Linia lotnicza została założona 1 października 1992 roku, a działalność rozpoczęła 25 listopada. Została założona przez Ukraińską Organizację Lotnictwa Cywilnego oraz Guinness Peat Aviation - irlandzką firmę leasingową. W 1999 roku do akcjonariuszy linii dołączyły Austrian Airlines i Swissair, inwestując w nie 9 milionów dolarów. W 2000 roku Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju dołączył do akcjonariuszy inwestując 5.4 miliona dolarów.

Źródło: Asia plus, wikipedia

Poprawiony: piątek, 18 kwietnia 2014 20:46