large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Więzienie dla kobiet szpiegujących na rzecz Tadżykistanu PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 07 kwietnia 2014 10:56

Więzienie dla kobiet szpegujących na rzecz TadżykistanuPortal Asia Plus poinformował o wyroku jaki wydał uzbecki sąd w sprawie szpiegostwa na rzecz Tadżykistanu. Według opublikowanych przez tadżycki serwis informacji, uzbecki wymiar sprawiedliwości skazał trzy kobiety na wieloletnie więzienie, oskarżając je o zdradę  i szpiegostwo na rzecz Tadżykistanu.


Uzbeckie media donoszą, że trzy kobiety, mieszkanki południowej prowincji Uzbekistanu Surkhandaryo zostały uznane za winne zarzucanym im czynom. Prokuratura oskarżyła kobiety o wykorzystanie telefonów komórkowych do zrobienia zdjęć m.in. obiektów wojskowych w Uzun i Sariasi. Według informacji podanych przez stronę uzbecką, kobiety wykorzystały zdjęcia i wraz z raportami o uzbeckich wojskowych za odpowiednią kwotę oddały je tadżyckim służbom.

Kimyo Khudoyarova, pochodząca z Tadżykistanu, obecnie nie posiadająca obywatelstwa została skazana na 15 lat więzienia, a dwie pozystałe kobiety, obywatelki Uzbekistanu (Gulnara Amonova i Rano Khursandova), zostały skazane na 14 lat więzienia.

Wszystkie trzy kobiety, przed sądem przyznały się do winy

źródło: asia plus

Poprawiony: środa, 23 kwietnia 2014 11:01