large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

FAO gotowe do głębszej współpracy z krajami Azji Środkowej PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 07 kwietnia 2014 11:05

FAO gotowe do głębszej współpracy z krajami Azji ŚrodkowejDyrektor Generalny Światowej Organizacji ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) Jose Graziano da Silva podczas konferencji w Bukareszcie w dniu 2 kwietnia, powiedział, że FAO jest gotowe do współpracy z krajami z Europy i Azji Środkowej w celu zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego, zlikwidowania głodu, a także walki z otyłością i nadmiernym wyrzucaniem jedzenia w niektórych krajach.

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa już od dłuższego czasu współpracuje z władzami krajów Azji Środkowej, w tym z władzami Tadżykistanu. Głównym celem jest zredukowanie liczby osób cierpiących głód oraz zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego oraz zbalansowanej diety dla mieszkańców krajów Azji Środkowej.

Graziano da Silva w przemówieniu podczas konferencji wskazał na konieczność intensyfikacji wysiłków na rzecz złagodzenia, dostosowania i przede wszystkim zastosowania bardziej zrównoważonych systemów żywnościowych w krajach, które tego wymagają.

Dyrektor generalny FAO w szczególności podkreślał zalety nowej inicjatywy regionalnej, która dąży do zmniejszenia ubóstwa na obszarach wiejskich poprzez wspieranie rodzinnych gospodarstw rolnych, oraz skupieniu się na zrównoważonych technologiach produkcyjnych. FAO zamierza usprawnić również takie kwestie jak własność gruntów, dostęp do rynków zbytu czy zmniejszenie zróżnicowania dochodów pomiędzy mieszkańcami obszarów wiejskich.

Specjaliści z FAO będą również doradzać politykom z poszczególnych państw w kwestii rolnictwa i strategii rolnej dla rodzinnych gospodarstw oraz drobnych producentów.

źródło: asia plus

Poprawiony: środa, 23 kwietnia 2014 11:12