large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Kraje WNP pomogą przy wzmocnieniu tadżyckiej granicy z Afganistanem PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 15 kwietnia 2014 20:52

Kraje WNP pomogą przy wzmocnieniu tadżyckiej granicy z AfganistanemW dniu 4 kwietnia, w Moskwie odbyło się Posiedzenie Rady Ministrów Spraw Zagranicznych WNP, podczas którego zebrani dyplomaci podpisali ponad 20 dokumentów dotyczących wspólnych działań państw członkowskich WNP w różnych dziedzinach. Jak podają rosyjskie media podpisane uchwały i porozumienia dotyczą przede wszystkim promowania bliższej współpracy pomiędzy krajami Wspólnoty Niepodległych Państw.


Jak podaje ITAR-TASS, ministrowie uzgodnili również wspólny projekt sprawozdania w sprawie wzmocnienia międzynarodowego systemu kontroli narkotyków. Dokument zostanie przedstawiony głowom państw WNP. Rada poparła również projekt uchwały w sprawie udzielania pomocy dla Tadżykistanu w celu umocnienia granicy z Afganistanem.

Rozmowy tradycyjnie już, skoncentrowały się na międzynarodowej współpracy humanitarnej. Ministrowie spraw zagranicznych WNP zatwierdzili szereg ważnych dokumentów mających na celu wspieranie rozwoju w zakresie edukacji, ochrony zdrowia i sportu.

Ministrowie wymienili również poglądy na temat najbardziej palących problemów bezpieczeństwa międzynarodowego i regionalnego oraz  na temat zagadnień koordynacji polityki zagranicznej w ramach Wspólnoty Niepodległych Państw i współpracy w ramach organizacji międzynarodowych, w tym Organizacji Narodów Zjednoczonych i Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE ).

Źródło: Asia plus

Poprawiony: niedziela, 04 maja 2014 20:55