large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Japonia wspiera rozwój edukacji w Tadżykistanie PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
czwartek, 01 maja 2014 11:49

Japonia wspiera rozwój edukacji w TadżykistanieW Langar Jamoat w dystrykcie Kuhistoni Mastchoh odbyła się uroczystość ukończenia projektu budowy szkoły nr. 9. Projekt został zrealizowany w ramach japońskiego grantu zapewniającego bezpieczeństwo ludności. W uroczystości udział wzięli m.in. zastępca przewodniczącego dystryktu Kuhistoni Mastchoh oraz Takaaki Komatsu – sekretarz w Ambasadzie Japonii w Duszanbe.

Przed zrealizowaniem projektu, ze względu na ograniczenia konstrukcyjne budynku, do szkoły mogły uczęszczać jedynie uczniowie z klas 4-9. Reszta uczniów uczyła się w domu dyrektora szkoły, który nieodpłatnie udostępnił go uczniom. Duża liczba uczniów wymusiła wprowadzenie 3 zmianowego systemu nauczania.
Ponadto z powodu przepełnienia, wielu uczniów, w tym wszyscy powyżej dziewiątej klasy byli zmuszeni do uczęszczania do innej szkoły do której dotarcie piechotą zajmowało uczniom nawet kilka godzin.

Nowo wybudowany budynek może pomieścić ponad 240 uczniów z okolicznych wiosek. Szkoła jest również zdolna do przyjmowania uczniów z klas 10 i 11. Ponadto w ramach grantu do szkoły zostało zakupione niezbędne wyposażenie, m.in. biurka, krzesła i tablice.
Źródło: Asia plus

Poprawiony: poniedziałek, 12 maja 2014 11:53