large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Tadżykistan zwolennikiem „zielonej gospodarki” PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
czwartek, 01 maja 2014 11:57

Tadżykistan zwolennikiem „zielonej gospodarki”Podczas posiedzenia obu izb tadżyckiego parlamentu, prezydent kraju, Emomali Rachon powiedział, że budowa hydroelektrowni Rogun to doniosły fakt dla Tadżykistanu. Rachmon powiedział, że już pod koniec roku zakończone zostanie studium techniczno-ekonomiczne projektu oraz przebadany zostanie wpływ budowy hydroelektrowni Rogun na środowisko i społeczeństwo.

Według prezydenta, Tadżykistan jest zwolennikiem zachowania równowagi  środowiska naturalnego w regionie i na świecie, a także promowania tzw.  „zielonej gospodarki”.

Emomali Rachmon powiedział również, że na skutek tegorocznej modernizacji istniejących już hydroelektrowni, Tadżykistan będzie w stanie wytworzyć  w tym roku dodatkowo 320 MW energii elektrycznej. Prezydent zauważył również, że w ciągu ostatniej dekady Tadżykistan wydał 13 mld Somoni na wzmocnienie sektora energetycznego w kraju, a w ciągu następnych siedmiu lat na ten cel przeznaczone ma zostać ponad 22 miliardów Somoni.

Ponadto jak powiedział prezydent, w celu uzyskania niezależności energetycznej Tadżykistanu, kilka krajowych i zagranicznych firm prowadzi poszukiwania złóż ropy i gazu.

Źródło: Asia plus

Poprawiony: poniedziałek, 12 maja 2014 12:00