large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Uczniowie w Tadżykistanie będą korzystać z nowych podręczników PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
piątek, 02 maja 2014 13:28

Uczniowie w Tadżykistanie będą korzystać z nowych podręcznikówWładze Tadżykistanu, zauważając problemy z miejscowym system edukacji, podczas ostatniej sesji Parlamentu Tadżykistanu (Majlisi Namoyandagon) jednogłośnie przyjęły projekt ustawy w myśl którego do szkół mają zostać wprowadzone nowe, ulepszone podręczniki.


Lutfullo Saidmurodov , będący jednym ze współtwórców ustawy powiedział, że „niektóre podręczniki używane obecnie przez uczniów w Tadżykistanie nie spełniają wymogów kształcenia.  W związku z tym uczniowie nie posiadając  odpowiednich materiałów edukacyjnych w postaci podręczników nie są w stanie w pełni realizować programu nauczania”.

"Według danych z Ministerstwa Edukacji i Nauki, program nauczania w latach 2012-2013 w większości szkół na terenie Tadżykistanu został zrealizowany jedynie w 69 procentach," – powiedział parlamentarzysta.
Minister Edukacji i Nauki, Nouriddin Saidov, powiedział, że nowe podręczniki planowo zostaną wydane już początkiem 2015 roku.
Edukacja w Tadżykistanie po za brakiem odpowiednich podręczników zmaga się również z wieloma innymi problemami, takimi jak niewystarczająca ilość szkół, złe wyposażenie szkół czy brak kadry nauczycielskiej.

źródło: asia plus

Poprawiony: piątek, 16 maja 2014 13:31