large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Tadżykistan i Austria pogłębiają więzi gospodarcze PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
czwartek, 05 kwietnia 2012 15:22

Tadżykistan i Austria pogłębiają więzi gospodarczePrezes Izby Przemysłowo-Handlowej (CCI) Republiki Tadżykistanu - Sharif Said spotkał się z szefem  Departamentu Handlu Ambasady Austrii w Tadżykistanie Michael Mueller. Na spotkaniu poruszano kwestie handlu i stosunków gospodarczych między Tadżykistanem i Austrią.

 

 

 

W trakcie spotkania, S. Said w skrócie poinformował  o współpracy z Austriacką Izbą Handlową, stwierdził  również, że dla rozwoju stosunków gospodarczych i handlowych należy wykorzystywać wszystkie nadarzające się możliwości. W związku z tym zaproponowano otworzenie Narodowej Wystawy w Dushanbe poświęconej Austrii.

 

M. Mueller z z kolei podkreślił, że w listopadzie tego roku planowane jest przybycie austriackiej misji gospodarczej do Dushanbe. Ponadto,  Przewodniczący CCI poinformował stronę austriacką o  priorytetowych obszarach współpracy dla Tadżykistanu, takich jak energia wodna, lekki przemysł przetwórczy, a także przemysł mięsny i  dostarczenie sprzętu w  tym obszarze  dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Źródło: khovar.tj

Poprawiony: niedziela, 15 kwietnia 2012 11:09