large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Rozmowy na temat energii wodnej w Tadżykistanie PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 09 kwietnia 2012 15:22

Spotkanie prezydenta Emomali Rachmona w sprawie energiiPrezydent Tadżykistanu, przyjął Dyrektora Naczelnego Niemieckiej Agencji Energii (dena) - Sefana Koglera. Kwestie współpracy pomiędzy Tadżykistanem a Republiką Niemiec zostały zweryfikowane na spotkaniu. Stefan Kohler powiedział: " Po dzisiejszej wizycie w elektrowni wodnej Nurek moje zdanie o wielkim znaczeniu inwestycji Roghun HPP zdecydowanie się wzmocniło.

 

 

 

 

 

Zdecydowaliśmy, że Roghun HPP zostanie wybudowane w miejscu podobnym do hydroelektrowni Nurek, a ja dalej będę zachęcał niemieckie firmy do wzięcia udziału w realizacji tego projektu."

 

Ponadto Kohler podkreślił, że " odtąd Tadżycy mogą uważać mnie jako swojego energetycznego ambasadora w Niemczech"

Emomali Rachmon wyraził wdzięczność stronie Niemieckiej za wsparcie i pomoc w technicznej renowacji obiektów wodno-energetycznych oraz przy budowie małych elektrowni wodnych w Tadżykistanie. Wyraził również nadzieję, że współpraca budowana na zaufaniu przyczyni się do dalszego pogłębiania wzajemnych relacji.

Rozmowy dotyczyły również budowy małych i średnich elektrowni wodnych, ustabilizowania współpracy przy wydobyciu gazu i ropy naftowej, produkcji biogazu oraz sprzętu energooszczędnego.

 

źródło khovar.tj

Poprawiony: wtorek, 17 kwietnia 2012 07:48