large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Prezydent Tadżykistanu o współpracy z Rosją PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
sobota, 21 kwietnia 2012 22:07

Emmomali RachmonPodczas otwarcia nowego oddziału firmy MSAI w Duszanbe. Prezydent Tadżykistanu E. Rachmon w swoim przemówieniu wezwał rosyjskie media do obiektywnego przedstawiania współpracy i stosunków między jego krajem a Federacją Rosyjską. Podczas wypowiedzi padły oskarżenia o zakłamania rzeczywistości i kreowanie nieprawdziwego obrazu. Prezydent zwrócił też uwagę na częstą nierzetelność i kłamstwa dziennikarzy.

 

Emomali Rachmon w swoim przemówieniu zwracał szczególną uwagę iż rosyjskie media powinny zapewnić swoim czytelnikom (w tym także wielu obywatelom Tadżykistanu pracującym w Rosji) prawdziwe i rzetelne informacje na temat stosunków obu państw oraz obrazu ich współpracy. Mówił on, że często na łamach gazet wypowiadają się ludzie, którzy nie mają pojęcia gdzie leży Tadżykistan. Podkreslił, że w społeczeństwie rosyjskim krąży wiele nieprawdziwych informacji na temat jego kraju i że mimo usilnych, wieloletnich prób cała praca medialna w dalszym ciągu pozostawia wiele do życzenia.

Rosja ma wiele interesów w Tadżykistanie jak w żadnym innym kraju Azji Środkowej. Przykładem jest stacjąnująca 201. baza wojskowa oraz praca rosyjskich doradców kontroli granicznej. Na zakończenie prezydent podkreśli potrzebę nagłaśniania istniejącej współpracy wojskowo-technicznej a także członkostwo Tadżykistanu w CSTO (Collective Security Treaty Organization) i CIS (Commonwealth of Independent States).

źródło: ASIA-Plus

Poprawiony: wtorek, 24 kwietnia 2012 16:16