large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Ławrow w Dushanbe PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
poniedziałek, 23 kwietnia 2012 07:36

Siergiej ŁawrowNa 23.04 br. w Dushanbe zaplanowano wizytę rosyjskiego Ministra Spraw Zagranicznych Siergieja Ławrorwa. Dwudniowa wizyta będzie poświęcona 20. rocznicy tadżycko - rosyjskich stosunków dyplomatycznych, które zostały ustanowione w dniu 8 kwietnia 1992 roku. W trakcie wizyty zaplanowane jest m. in spotkanie z prezydentem Rachmonem oraz tadżyckim Ministrem Spraw Zagranicznych.

 

 

Ławrow po wizycie oczekuje omówienia szeregu kwestii politycznych, gospodarczych i humanitarnych, a także naglących sprawa dotyczących kierunków współpracy w takich strukturach jak CIS, CSTO, EurAsEC i SCO.

Rosyjscy dyplomaci są przekonani, że wizyta Ławrowa w Tadżykistanie przyczyni się do umocnienia przyjaznych stosunków i strategicznego partnerstwa między tymi dwoma krajami.

Przemawiając podczas otwarcia oddziału MSAI (Moscow Steel and Alloy Institute) w Duszanbe prezydent Rachmon wezwał swojego Sojusznika z Północy to wzięcia pod uwagę bardzo bliskiego zacieśnienia współpracy między ich krajami. Podkreślił również, że Rosja ma wiele spraw w Tadżykistnie, których nie ma w innych krajach Azji Środkowej (np. 201. baza wojskowa, aktywność rosyjskich doradców granicznych).

 

źródło: ASIA-Plus

Poprawiony: piątek, 04 maja 2012 21:08