large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Nowe prawo podatkowe jeszcze nie teraz PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
czwartek, 10 maja 2012 07:50

Zmiana ordynacji podatkowejPrezydent Tadżykistanu Emomali Rahmon odrzucił wszystkie części przedłożonej mu do podpisania nowej ustawy podatkowej. Zmiana ordynacji podatkowej jest prawie całkowita i nie może zostać ustalona pobieżnie. Dodatkowo prezydent kazał zmienić kodeks i dał trzy miesiące czasu na wprowadzenie niezbędnych poprawek. Dodał, że sektor prywatny w kraju całkowicie odrzuca nowe ustawy Kodeksu Podatkowego, który zaprojektował rząd.

 

 

Według rządu jedynym wyjściem z impasu jest zachowanie starego kodeksu podatkowego przez dłuższy czas niż zamierzano. Mimo, że nie działa on zbyt dobrze to bezsensownym jest wprowadzanie na jego miejsce innego, który pełen jest błędów i został odrzucony przez prezydenta Rahmona. Prezydent zaproponował, aby znieść podatek od sprzedaży detalicznej i nominalną płacę dla organizacji pozarządowych.

Głównym elementem nowego kodeksu mają być prostsze procedury podatkowe co ma znacznie ożywić sektor biznesowy w kraju, twierdzą eksperci. Pomoże to też w walce z firmami, które ukrywają swoje rzeczywiste dochody, czy pracującymi w tzw. szarej strefie.

Rząd ma 3 miesiące na zmianę projektu ustawy.

Poprawiony: poniedziałek, 21 maja 2012 13:54