large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Tadżycko - rosyjskie manewry wojskowe PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
środa, 23 maja 2012 10:54

Manewry wojskoweJak donosi rzecznik prasowy Centralnego Okręgu Wojskowego, w końcu maja tego roku przegrupowana i wzmocniona 201. Rosyjska Baza Wojskowa przeprowadzi manewry na oddalonym o ponad 400km poligonie Choruch-Dayron. Wojska będą wspierane przez siły tadżyckie, z którymi wspólnie wcielą w życie plan "Peace Mission 2012". Manewry będą miały za zadanie przećwiczenie różnych scenariuszy antyterrorystycznych. Przemarsz odbędzie się przez niebezpieczne rejony przełęczy górskich Anzob i Shahristan.

 

 

Ćwiczenia rosyjksich i tadżyckich sił wojskowych odbędą się w prowincji Sugh na poligonie Choruch-Dayron pomiędzy 8 a 14 czerwca tego roku. Podczas przemarszu newralgicznym momentem będzie przekraczanie przełęczy Anzob i Shahristan. Jak podaje rzecznik prasowy podczas przemarszu przez te terenu wojska opierać się będą na najnowszych technikach zwiadowczych, a kierowcy i mechanicy korzystając z okazji będą mogli zdobyć doświadczenie przy pokonywnaniu tego typu terenów.

201. Rosyjska Baza Wojskowa (kiedyś 201. Dywizja Piechoty) jest częścią zbiorowych sił szybkiego reagowania w Azji Środkowej.