large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Konsultacje pomiędzy Republiką Tadżykistanu i USA zakończone PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
czwartek, 24 maja 2012 19:23

Konsultacje pomiędzy Republiką Tadżykistanu i USA zakończoneW Departamencie Stanu USA 18 maja odbyły się  coroczne dwustronne konsultacje między Tadżykistanem i Stanami Zjednoczonymi. Delegacja Tadżykistanu prowadzona była przez ministra spraw zagranicznych Hamrokhon Zarifi.

 

 

 

 

W trakcie trwających spotkań strony omawiały takie zagadnienia, jak współpraca w dziedzinie edukacji i wymiany kulturalnej, praw człowieka, proces przystąpienia Tadżykistanu do Światowej Organizacji Handlu, zasobów wodnych i środowiska.

Szefowie delegacji oraz eksperci wymienili poglądy na temat kwestii wyżej wymienionych i wyrazili swoją wizję w sprawie przyszłej współpracy między krajami.

Dyskusja na temat przystąpienia do WTO Tadżykistanu została poprzedzona spotkaniem ekspertów z obu stron, podczas którego techniczne i praktyczne elementy negocjacji w tej sprawie były omawiane w szczegółach. W rezultacie niektóre porozumienia została osiągnięta, a obie strony wyraziły gotowość do kontynuowania dyskusji na kolejnym posiedzeniu Grupy Roboczej zaplanowanym na lipiec tego roku w Genewie.

Tymsamym wspólne rozmowy między Republiką Tadżykistanu a Stanami Zjednoczonymi został zakończony.

Minister spraw zagranicznych Tadżykistanu wyjeżdża wkrótce do Chicago, by wziąć udział w szczycie NATO z udziałem państw członkowskich i partnerów Sojuszu.

źródło: khovar.tj

Poprawiony: czwartek, 24 maja 2012 19:30