large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Nowe Centrum Diagnostyczne w Dushanbe PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
piątek, 25 maja 2012 08:59

Nowe centrum diagnostyczne w DushanbeJak podają narodowe agencje prasowe, w Dushanbe odbyło się otwarcie nowego centrum diagnostycznego Nurafzo. Budynek został wybudowany i otwarty dzięki dużemu wsparciu USA oraz amerykańskiej ambasady. Oficjalnego otwarcia dokonał ambasador US Ken Gross. Centrum jest częścią ogromnego kompleksu Narodowego Centrum Medycznego i oferować będzie pacjentom diagnostykę przy użyciu nowoczesnych komputerów, rezonansów magnetycznych oraz specjalistycznych rentgenów.

 

Podczas cermonii otwarcia Ambasador Gross w swoim przemówieniu powiedział, że centrum Nurafzo jest idealnym przykładem symbiozy Amerykańskiej inwestycji i zysku gospodarczego z pomocą lokalnej społeczności oraz z rozwojem Tadżykistanu. W nowo wybudowanym budynku znajdzie zatrudnienie 21 specjalistów z Tadżykistanu.

Główną część kosztów na budowę poniosła amerykańska firma Axion Investment, która wspiera wydatki na infrastrukturę zdrowotną oraz edukację w krajach rozwijających się. Axion planuje otwarcie kolejnych 5 podobnych centrów w rejonach Sughd oraz Khatlon.

 

źródło: ASIA-Plus