large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Odbyły się rozmowy na temat rozwoju relacji Tadżycko-Katarskich PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
środa, 30 maja 2012 06:40

Odbyły się rozmowy na temat rozwoju relacji Tadżycko-KatarskichOstatnio ambasador Tadżykistanu w Katarze (z siedzibą w Islamabadzie) Zubaidullo Zubaidov spotkał się z Ministrem Katarskiej Ochrony Socjalnej i Ministrem Pracy Nasirem Abdul Salih Al Hamdi. Według Departamentu Informacji, Prasy, Analiz i Planowania Polityki Zagranicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Tadżykistanu, w trakcie spotkania zostały omówione kwestie wzajemnej współpracy między Tadżykistanem i Katarem.

 

 

Jak podają przedstawiciele obu krajów,  prezydenci zarówno Tadżykistanu jak i Kataru zwracają szczególną uwagę na rozwój wzajemnej korzystnej współpracy  w wielu dziedzinach, prezentujących wspólny interes.

Tadżycki Ambasador mówił o interakcji między Tadżykistanem i Katarem w różnych dziedzinach, takich jak polityka, gospodarka i kultura, w tym w kwestiach energetyki wodnej, przemysłu, rolnictwa, edukacji, kultury i turystyki.

Nawiązując turystyki, Zubaidov podkreślił, że ta sfera w Tadżykistanie jest jednym z priorytetowych kierunków rozwoju gospodarczego, a Katar chętnie zainwestuje pieniądze by zwiększyć atrakcyjność kraju i przyciągnąć do Tadżykistanu turystów.

 

źródło: khovar.tj

Poprawiony: środa, 30 maja 2012 06:47