large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Wizyta prezydenta Rachmona w przedsiębiorstwie spółki Zijin PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 04 czerwca 2012 10:50

Wizyta prezydenta Rachmona w przedsiębiorstwie spółki Zijin Prezydent Tadżykistanu Emomali Rachmon odwiedził wczoraj, 3 czerwca kopalnie metali nieżelaznych spółki Zijin, znajdującą się na szczycie "Złotej Góry" w mieście Lunyan. Podczas spotkania z pracownikami, prezydent zapoznał się z procesem wydobycia złota, oraz całym systemem produkcyjnym firmy Zijin. Zaznaczono również, że firma która weszła na rynek Tadżykistanu zajmuje naczelne miejsce w sektorze produkcji metali nieżelaznych w Chinach.

 

 

 

 

Poinformowano z satysfakcją, spółka zainwestowała już około 200 milionów USD w wspólne przedsiębiorstwo "Zarafshon" a produkcja złota po zakupie nowego sprzętu i wprowadzeniu nowych technologii uległa znacznemu zwiększeniu

W 2011 roku przedsiębiorstwo Zarafshon wyprodukowało 1320 kilograma złota, co stanowi wzrost o 9 procent w porównaniu do roku 2010. W trakcie 2011 r. przedsiębiorstwo wpłaciło 18 mln dolarów podatków do budżetu państwa.

Planowana roczna  produkcja złota  w najbliższych latacha w przedsiębiorstwie Zarafshon musi osiągnąć 5 ton.

Emommali Rachmon odwiedził również kopanie miedzi firmy Zijin gdzie został poinformowany, że przy wykorzystaniu  najnowszej niemieckiej technologii każdego roku jest produkowana ponad 20 tysięcy ton miedzi z czego 40% jest eksportowane za granicę, głównie do Europy i Ameryki.

W trakcie rozmów obie strony wyraziły chęć na przeprowadzenie podobnych inwestycji i budowę zaawansowanych technologicznie instalacji w regionie Sughd wTadżykistanie.

 

źródło: khovar.tj

Poprawiony: piątek, 08 czerwca 2012 15:14