large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Szwagier Prezydenta Tadżykistanu zamordowany PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
piątek, 15 czerwca 2012 14:04

Szwagier Prezydenta Tadżykistanu zamordowanyMinisterstwo Spraw Wewnętrznych Tadżykistanu podaje, że Kholmumin Safarov, mąż starszej siostry Emomalliego Rachmona został zastrzelony w Duszanbe. Kholmumin Safarov był dyrektorem państwowego przedsiębiorstwa Jangal va Shikor. Specjalna grupa składająca się z przedstawicieli z MoI i Prokuratury Generalnej została powołana do zbadania sprawy.

 

 


Policja szuka pomocy złapaniu zabójców Safarova. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych (MOI) ogłosiło, że Kholmumin Safarov został znaleziony martwy w pobliżu nocnego autobusu w  Duszanbe w środę,  około 21:40 postrzelony w głowę, klatkę piersiową i żołądek przez nieznanych sprawców.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapowiedziało dużą nagrodę pieniężną za pomoc w schwytaniu zabójców Kholmumina Safarova.

Pochodzący z Vose  w prowincji Khatlon, Kholmumin Safarov pracował jako dyrektor państwowego przedsiębiorstwa Jangal va Shikor (zajmującego się nadzorem nad lasami narodowymi oraz myślistwem) w ramach Komitetu ds. Ochrony Środowiska.

 

 

źródło: asiaplus

Poprawiony: piątek, 15 czerwca 2012 14:10