large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Stany Zjednoczone jednym ze strategicznych partnerów Tadżykistanu, mówią Tadżyccy przywódcy PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
czwartek, 19 lipca 2012 21:21

Stany Zjednoczone jednym ze strategicznych  partnerów Tadżykistanu, mówią Tadżyccy przywódcyWe wtorek 17 lipca, prezydent Emomali Rachmon spotkał się z Alice Wells, członkiem Rady Bezpieczeństwa Narodowego Stanów Zjednoczonych,  dyrektorem ds. Studiów Rosyjskich i Eurazji. Według  oficjalnej stroniy internetowej prezydenta Tadżykistanu, tematem spotkania były kwestie wzajemnej współpracy między Tadżykistanem a Stanami Zjednoczonymi, przede wszystkim w dziedzinie bezpieczeństwa i obronności.

 

 

Tadżycki prezydent, w szczególności zwrócić uwagę, że Tadżykistan uważa Stany Zjednoczone za jednego z najważniejszych  partnerów strategicznych na arenie międzynarodowej i jest zainteresowany dalszą współpracą  z tym krajem.

W trakcie rozmów omówiono również modele współpracy w zapewnianiu bezpieczeństwa w regionie po wycofaniu sił ISAF z Afganistanu w 2014 roku.

Wells podziękowała za wsparcie Tadżykistanu dla przywrócenia pokoju i stabilności w Afganistanie.

Zwracając uwagę na geostrategiczne położenie Tadżykistanu w regionie, podkreśliła, że Stany Zjednoczone zwiększą pomoc techniczną dla straży granicznej i innych istotnych struktur w celu wzmocnienia kontroli granicznej i zarządzania na granicy Tadżykistanu i Afganistanu.

 

 

źródlo: asiaplus

Poprawiony: piątek, 27 lipca 2012 11:51