large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Rzeź w Tadżykistanie: Krwawy odwet za zabicie generała PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 24 lipca 2012 19:42

Rzeź w Tadżykistanie: Krwawy odwet za zabicie generałaCo najmniej 9 żołnierzy zginęło we wtorek podczas operacji przeciwko "nielegalnej grupie zbrojnej", która jest podejrzewana o udział w zabiciu szefa sił bezpieczeństwa Abdullo Nazarova w regionie graniczącym z Afganistanem - poinformowały miejscowe źródła.

 

 

Według nich co najmniej dziewięciu żołnierzy zginęło, a 25 zostało rannych w trakcie operacji w regionie Górski Badachszan. Operację zorganizowano przeciwko grupie, która jest obwiniana o śmiertelne pobicie w sobotę szefa miejscowego oddziału Państwowego Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego(PKBN) generała Abdullo Nazarova.

Według wojskowego źródła straty po stronie grupy są większe niż po stronie sił rządowych. Jak informuje rosyjski portal internetowy Gazieta.ru -  w starciach mogło zginąć około 100 cywilów

W swym oświadczeniu PKBN napisał, że nielegalną grupą dowodzi Tolib Ajembekow. Grupa ta, jak pisze Komitet, przez wiele lat zajmowała się przemytem narkotyków, wyrobów tytoniowych i kamieni szlachetnych. Ma na swym koncie także szereg cięższych przestępstw.

Nazarov został zamordowany w minioną sobotę. Mordercy zatrzymali jego samochód w okolicach Pamiry i zadali mu kilka śmiertelnych ciosów ostrym narzędziem.

 

 

źródlo: onet.pl, interia.pl, news.tj

Poprawiony: piątek, 27 lipca 2012 11:52