large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Kolejna francuska firma rozpocznie prace przy budowie terminala na lotnisku w Duszanbe PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 24 lipca 2012 20:51

Kolejna francuska firma rozpocznie prace budowy terminala na lotnisku w DuszanbeKolejna francuska firma będzie kontynuować budowę nowego terminalu na lotnisku w Duszanbe, powiedział Rustam Kholiqov, powiedział dziennikarzom na konferencji prasowej w Duszanbe na 23 lipca dyrektor generalny Duszanbe International Airport. Tadżykistan zerwał współpracę z firmą SOFEMA która pierwotnie była odpowiedzialna za budowę terminalu w Duszanbe. Początkiem września mają ruszyć już prace budowlane realizowane przez firmę VINCI z którą przedstawiciele rządu Tadżykistanu prowadzili rozmowy, powiedział Kholiqov

 

 

 


Projekt budowy międzynarodowego terminalu na lotnisku w Duszanbe jest realizowany w ramach pomocy finansowej Francji. Francja udzieliła Tadżykistanowi długoterminowej pożyczki w wysokości 20 milionów euro  na sfinansowanie budowy terminala wartej 27 mln euro.

Całkowita powierzchnia międzynarodowego terminalu Duszanbe ma wynosić 11.000 metrów kwadratowych i będzie w stanie odbierać ponad 5000 pasażerów na godzinę. Specjaliści twierdzą, że projekt zakwalifikuje lotnisko w Duszanbe do międzynarodowych standardów ruchu lotniczego.

 

źródło news.tj

Poprawiony: czwartek, 02 sierpnia 2012 12:03