large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Terytorium Duszanbe ma zostać powiększone trzykrotnie. PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
środa, 25 lipca 2012 17:37

Terytorium Duszanbe ma zostać powiększone trzykrotnie.Szczegółowy miejski plan zagospodarowania przestrzennego dla Duszanbe będzie w pełni ujawniony już przed końcem tego roku, ogłosił na konferencji prasowe Mirzohisain Sultonov, zastępca dyrektora Agencji Budownictwa i Architektury.

 

 


"Zgodnie z nowym planem miejskiej przebudowy, terytorium Duszanbe zostanie poszerzone trzykrotnie - z 12.600 ha do 36.000 ha," powiedział Sultonov. "Terytorium zostanie poszerzona kosztem obszarów znajdujących się obecnie na terenie powiatów Hisor i Vahdat i Roudaki"

Według niego, gminnym planem zagospodarowanie dla Duszanbe został opracowany w 1980 i poprawek, które zostały wprowadzone do planu zmieni się znacząco.

Giprogor (Moskiewski Instytut Rozwoju Miast i Inwestycji), który wygrał międzynarodowy przetarg w czerwcu 2009 roku, zajmje się pracami nad aktualizacją planu zagospodarowania przestrzennego Duszanbe.

Miejski plan zagospodarowania dla Duszanbe przewiduje zniszczenie dziesiątek starych budynków i domów mieszkalnych w mieście by zastąpić je nowoczesnymi budynkami.

źródło: asia-plus

Poprawiony: czwartek, 02 sierpnia 2012 12:03