large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Rosja martwi się o swoich obywateli w Tadżykistanie PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
środa, 25 lipca 2012 18:04

Rosja ma nadzieję, że Tadżykistan będzie w staRRosja martwi się o swoich obywateli w Tadżykistanienie zapewnić bezpieczeństwo rosyjskim obywatelom, którzy znajdują się w strefie operacji specjalnej  tadżyckich służb bezpieczeństwa w Górskim Badachsztanie, oświadczył w środę rosyjskiego MSZ.  "Rosja z niepokojem śledzi wydarzenia w Górnym Badachsztanie w Republice Tadżykistanu. Jesteśmy zaniepokojeni aktami przemocy wobec republikańskich polityków, które zainicjowały działania specjalne w południowo-wschodnim Tadżykistanie"

 

 

 

"Mamy nadzieję, że przywódcy przyjaznej Republiką Tadżykistanu opanuje sytuacje oraz przywróci porządek publiczny w tym regionie",powiedział Minister Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej.

Rosyjska ambasada w Duszanbe jest w stałym kontakcie z Tadżyckimi Agencjami Specjalnymi. "Ambasada poinformowała, że rosyjscy obywatele, którzy mieszkają w autonomicznym regionie Górskiego Badachsztanu, nie są zarejestrowani w wydziale konsularnym," poinformowało ministerstwo. "Ta informacja jest sprawdzana z udziałem Tadżykistanu MSZ i inne organów ścigania"

Rosja zakłada, że władze tadżyckie "podejmą wszelkie niezbędne środki w celu zapewnienia bezpieczeństwa obywateli rosyjskich, którzy mogą aktualnie przebywać się w strefie operacji wojskowej".

 

źródło: asiaplus

Poprawiony: czwartek, 02 sierpnia 2012 12:04