large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Przedstawiciele OBWE: Odblokujcie Youtube! PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
sobota, 28 lipca 2012 15:36

Przedstawiciele OBWE: Odblokujcie Youtube!W piątek 27 lipca, przedstawicielka OBWE ds. wolności mediów, Dunja Mijatović, wezwała rząd Tadżykistanu do odblokowania udostępniania plików video na stronach internetowych takich jak YouTube i zapewnienia swobodnego przepływu i dostępu do informacji. W dniu 26 lipca, Urząd komunikacji, nakazał dostawcom usług internetowych zablokowanie dostępu do YouTube.

 

 

 

"YouTube stał się jednym z najważniejszych źródeł zróżnicowanego dostępu na informacji informacji na całym świecie. Z pełnym zrozumieniem dla problemów związanych z bezpieczeństwem władz, swobodny dostęp do informacji i swobodny przepływ informacji jest niezbędny i nie powinien być ograniczany ani  eliminowany, " powiedziała Mijatović .

"Tylko sądy powinny móc decydować, czy strony internetowe mogą być zablokowane, a nie władze. Blokowanie jest ograniczaniem wolności mediów i, co najważniejsze, pozbawia obywateli prawa do poznania, otrzymywania i przekazywania informacji o postępach w ich własnym kraju ".

Komisarz dodała: "Władze mają obowiązek zapewnić swobodny przepływ informacji i niezakłóconego funkcjonowania mediów. Wierzę również, że media powinny przestrzegać najwyższych standardów zawodowych przy wykonywaniu swoich obowiązków. "

Mijatović powiedziała, że z wielkim zadowoleniem przyjęła fakt, iż władze odblokowały Asia-Plus, główny niezależny portal Tadżykistanu.

 

źródlo: asiaplus

Poprawiony: piątek, 31 sierpnia 2012 20:46