large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Użytkownicy facebooka w tadżykistanie zapowiadają protest PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 28 sierpnia 2012 10:30

Użytkownicy facebooka w tadżykistanie zapowiadają protestGrupa użytkowników Facebooka w Tadżykistanie zapowiedziała, że 2 września rozpocznie bojkot lokalnych dostawców usług łączności mobilnej. Dzień rozpoczęcia protestu jest 40stym dniem od rozpoczęcia tragicznych wydarzeń jakie miały miejsce w Khorog, stolicy Górskiego Badachsztanu.

 

 

 

Użytkownicy sieci społecznej zaznaczają, że wiele osób straciło przez miesiąc kontakt ze swoimi rodzinami i bliskimi pozostającymi w regionie konfliktu o z powodu odcięcia mobilnej w Górskim Badachsztanie.

"W trakcie tego miesiąca, żaden z menadżerów dostawców usług łączności nie  raczył złożyć publicznie żadnego oświadczenia ani przeprosić ludzi, którzy przez ten okres byli pozostawieni bez żadnych informacji ”- mówią użytkownicy Facebooka.

"Pół godziny ciszy jest rodzajem bojkotu wobec dostawców usług łączności, którzy odcięli  łączność  w całym Górskim Badachsztanie bez decyzji sądu, jak wymaga tego prawo. Jest to bezpośrednie naruszenie praw człowieka. "

Grupa użytkowników Facebooka w Tadżykistanie nawołuje do mieszkańców tego, aby 2 września wyłączyć  swoje telefony komórkowe  na 30 minut, jako znak solidarności z tymi, którzy stracili krewnych w Khorog 40 dni temu.


Agencja komunikacji w oficjalnym komunikacie podaje, że łączność w regionie Górskiego Badachsztaniu została przerwana na skutek zbłąkanego pocisku który uderzył w  linie telefoniczne i sprzęt transmisyjny. Stacjonarna  łączność została przywrócona  28 lipca a mobilne usług łączności zostały przywrócone w Khorog dopiero 25 sierpnia.

 

źródło: AsiaPlus

Poprawiony: wtorek, 04 września 2012 10:29