large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Spotkanie Tadżycko-Koreańskie PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
czwartek, 30 sierpnia 2012 20:52

Spotkanie Tadżycko-KoreańskiePani Makhfirat Khidirovaspotkała się z panem Yen Chong Gu, ministrem spraw zagranicznych Korei Południowej. Khidirova jest przewodniczącą Koreańskiej Międzyparlamentarnej Grupy Przyjaźni, której  celem działalności jest praca na rzecz przyjaźni i polepszania stosunków pomiędzy parlamentarzystami Tadżykistanu i Korei Południowej, co w przyszłości ma zaowocować współpracą między parlamentami narodowymi obu krajów oraz między oboma  krajami np. w gospodarce.

 

 

 

Muhammadato Sultonov, rzecznik dolnej izby Parlamentu Tadżykistanu (Majlisi Namoyandagon) mówi koreański dyplomata przekazał Pani Khidirovej zaproszenie koreańskiej Fundacji do złożenia wizyty w Seulu w 2013 roku.


Fundacja założona przez  Południowokoreańskie Zgromadzenia Narodowe w 1991 roku ma na celu poprawę wizerunku Korei na świecie, a także promowanie akademickich i kulturalnych programów wymiany.  Korea Foundation jest niezależną organizacją powiązaną i współpracującą z Koreańskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych.


Koreański minister przypomniał, że od 17 września do 21 września odbędzie się cykl imprez z okazji 20. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Republiką Korei i Tadżykistanu. Strona Koreańska wyraziła nadzieję, że posłowie tadżyccy wezmą czynny udział w tych wydarzenia.

Ze swej strony, Pani Khidirova zaznaczyła, że potencjał w parlamentach obu krajów dobrze wróży przyszłej współpracy.

 

źródło: Asiaplus

Poprawiony: środa, 05 września 2012 10:26