large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Kolejna transza pieniędzy dla Tadżykistanu PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
piątek, 31 sierpnia 2012 11:03

Kolejna transza pieniędzy dla TadżykistanuMinisterstwo Finansów Tadżykistanu i Delegacja Unii Europejskiej (UE), ogłosili, że do republikańskiego budżetu wpłynęło 6 milionów i 288 tysięcy euro przekazane przez Unię Europejską. Przekazanie środków potwierdza, że Republika Tadżykistanu spełnia warunki programu pomocy , tj. w sprawie poprawy w zarządzaniu finansami publicznymi i wdrażania niektórych działań reformatorskich w dziedzinie ochrony zdrowia i pomocy społecznej.

 

 

 

Transze przekazywane są w ramach Programu Wspierania Rozwoju Człowieka.

Ten 3-letni program przewiduje przekazanie w sumie ponad € 26.000.000 które mają  przyczynić się do:

- pogłębiania reform w świadczeniu usług, z naciskiem na polepszenie warunków podstawowej opieki zdrowotnej, poprawy zarządzania i finansowania w ochronie zdrowia

- skuteczniejszego działania administracji

- poprawy efektywności wydatków publicznych w wyżej wymienionych sektorach poprzez poprawę zarządzania finansami

- utworzenia struktury partnerstwa publiczno-prywatnego z aktywnym udziałem organizacji społeczeństwa obywatelskiego w dostarczaniu usług w sektorze opieki społecznej.

Pan Safarali Najmiddinov, tadżycki minister finansów mówi, Tadżykistan będzie dalej możliwe wysiłki dla pomyślnej realizacji danego programu.

Pan Eduard Auer, ambasador - ". Wypłata od € 6 milionów potwierdza ciągłe wsparcie UE dla rządu Tadżykistanu przy dotowaniu ochrony zdrowia i reform sektora społecznego mające na celu zmniejszania ubóstwa " powiedział szef delegatury, dodał również, że "Delegacja UE będzie nadal ściśle współpracować z rządem w sprawie kluczowych reform politycznych”

 

źódło: asiaplus

Poprawiony: środa, 05 września 2012 10:26