large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Nowa międzynarodowa szkoła otwarta w Duszanbe PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 03 września 2012 11:01

Nowa międzynarodowa szkoła otwarta w DuszanbeW sobotę, 01 września, prezydent Emomali Rachmon zainaugurował nową międzynarodową szkołę w Duszanbe. Szkoła jest zdolna przyjąć około  600 uczniów i kształcić ich od pierwszej do jedenastej klasy.

 

 

 

 

Abdusamad Mulloyev, szef departamentu ds. edukacji przedszkolnym i szkolnym w ramach Ministerstwa Edukacji (MG), mówi: "Szkoła jest prowadzona zgodnie z programami nauczania i standardami edukacji obowiązującymi w szkołach prywatnych w Cambridge i Oxford, w Wielkiej Brytanii."


Według założeń 70% procent zajęć będzie prowadzone w języku angielskim.

Roczne czesne za naukę w tej szkole ma wynosić 3.500 dolarów. Jeżeli natomiast rodzice zdecydują się na umieszczenie dziecka w internacie prowadzonym przez szkołę, czesne wzrośnie do 5000 dolarów.

 

Tymczasem druga  tego typu placówka znajdująaj się w Duszanbe, która jest finansowana przez Turcję kształci obecnie mieści około 400 uczniów, w tym dzieci zagranicznych dyplomatów i obywateli zagranicznych mieszkających w Duszanbe. Roczne czesne za studia w tej instytucji edukacyjnej wynosi około 7.000 dolarów.

Szkoła ta powstała w 1997 roku, aby służyć społeczności międzynarodowej z  Duszanbe i okolic. Studenci pochodzą z rodzin pracujących zarówno dla przedsiębiorstw lokalnych i zagranicznych, w tym korpusu dyplomatycznego i różnych wielonarodowych finansowanych przez rząd organizacji.

Istnieje jeszcze jeden projekt otwarcia tego typu placówki, a dokładniej tadżycko-irańskiej międzynarodowej szkoły w Duszanbe. Strona irańska,  mówi, że otwarcie tadżycko-irańskiej szkoły będzie  znacznie opóźnione z powodu problemów związanych z kolekcją dokumentów niezbędnych do uzyskania licencji z Ministerstwa Edukacji Tadżykistanu.

źródło: AsiaPlus

Poprawiony: piątek, 07 września 2012 11:30