large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Otwarcie tunelu Shariston prawdopodobnie już we wrześniu PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 04 września 2012 10:14

Otwarcie tunelu Shariston prawdopodobnie już we wrześniuJumaboy Sanginov, zastępca gubernatora prowincji Sughd poinformował niedawno, że władze planują otwarcie tunelu Shariston już w tym miesiącu. Na miejscu budowy w zeszłym tygodniu pojawili się nawet premier Oqil Oqilov oraz Minister Transportu Nizom Hakimov. Główne obchody otwarcia tunelu mają odbyć się w mieście Istaravshan i uczestniczyć ma w nich prezydent kraju, Emomali Rahmon.

 

 

 

Przypomnijmy, że otwarcie tunelu zostało przełożone ze względu na problemy z jego budową. Pierwsze planowane otwarcie miało mieć miejsce we wrześniu ubiegłego roku, jednakże, Chińska Korporacja Budowy Dróg i Mostów (CRBC) wystąpiła do rządu Tadżykistanu o oddalenie terminu oddania, spowodowanego trudnościami w budowie. Trudności polegały na natrafienie na miękkie skały podczas przewiercania się przez górę.

5252-metrowy tunel Shahriston jest częścią projektu autostrady  Duszanbe-Khujand-Chanak.Tunel powstaje z pomocą specjalistów z Chin (CRBC). Całkowity budżet przeznaczony na budowę tunelu Shahriston wynosi 51,7 milionów dolarów.

 

źródło: asiaplus

Poprawiony: poniedziałek, 10 września 2012 08:40