large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

21 rocznica niepodległości bez parady wojskowej PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
środa, 05 września 2012 10:42

21 rocznica niepodległości bez parady wojskowejWładze Tadżykistanu  postanowiły  uczcić 21. rocznicę Niepodległości Tadżykistanu nie organizując tradycyjnej parady wojskowej. Faridoun Mahmadaliyev, rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej (MON), mówi, zajęcia sportowe, koncerty, konkursy i spotkania z weteranami wojennymi będą się odbywać we wszystkich jednostkach wojskowych w całym kraju.

 

 

 

Historia Tadżyków sięga ponad 1000 lat w przeszłość, lecz nigdy , aż do dnia 9 września 1991 roku nie istniało państwo formalnej nazwie  kraju Tadżykistan.

 

Po uzyskaniu niepodległości w 1991, Tadżykistan doświadczył pięciu lat wojny domowej i wielu zmianach w rządzie w  latach 1992-1997. Podpisanie porozumienia pokojowego położyło kres walkom w kraju . Od tego czasu, Tadżykistan przeszedł długą drogę  do umocnienia pokoju i stabilności w kraju. Proces wdrażania nowego prawa otworzył nową stronę w historii rozwoju kraju. Tadżykistan wykazał  zdecydowane zaangażowanie w działaniach  rzecz stabilności i poczynił znaczne postępy w umacnianiu  pokoju.

W 1999 roku Tadżycy obchodzili 1100 rocznice Imperium  Samanid, która stała się symbolem spójności dla sił publicznych i politycznych.

 

źródło: asia plus

Poprawiony: środa, 12 września 2012 09:03